GL GMKBAS82 Matte Box Basic Kit with 82mm Adapter Ring
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
21
quantity
Product details
Category
The Genus Basic Matte Box Kit is not just for video cameras it's also the perfect companion for your DSLR . This matte box is durable, yet light, designed for professional use. 2 filter holders, french flat and rayshade make this an extremely important tool for your video shoots. This kit consists of: Wide Angle Matte Box, 4" x 4" rotating filter tray - blue, 4" x 4" fixed filter tray - black, One GARD Donut Style Adaptor Ring, 82mm adapter ring and adaptor unit to support 15mm and 12mm bars.